Náš tým

Tým Bezobalofky 

Jsme mladí lidé, kterým přestal být lhostejný jejich životní styl a rozhodli se změnit sebe a zkusit změnit i své okolí.

Zde jsou naše příběhy. Doufáme, že  díky nim nás blíže poznáte a možná se námi inspirujete.

Helena Šimánková

Helena Šimánková, manažerka prodejny

Jsem máma dvou dětí. S příchodem prvorozené Laury svět získal úplně nový rozměr. Začala jsem řešit v čem peru a co dítě jí, aby to pro něj bylo šetrné a vhodné. Najednou jsem zjistila, že se měním celá. Začalo mi vadit, že zbytečně někde plýtvám jídlem, že produkuji moc odpadu.

Nemyslím si, že jednotlivec je v otázce ekologie bezmocný. Když každý uděláme alespoň něco málo, celkově budeme žít v lepším, čistějším prostředí a budeme mít lepší pocit.

Během mé druhé mateřské dovolené jsem se seznámila s majitelem české firmy, která vyrábí ekologicky šetrnou drogerii. Je to úžasný člověk. Dal mi ten poslední impulz k chuti změnit svět a alespoň v rámci osobního prostoru ho udělat lepším.

Dostala jsem nápad…..

Tím nápadem byla bezobalová drogerie v kooperaci právě s oním majitelem. Tato myšlenka se rychle ujala. Přijít si koupit jen potřebnou dávku konkrétního čističe nebo prášku na praní, opakovaně doplňovat jeden jediný rozprašovač, a díky tomu nezatěžovat přírodu zbytečným odpadem, je něco, co může v rámci svého domova udělat každý z nás.

Rozhodla jsem se otevřít si kamennou prodejnu, protože v našem nejbližším okolí nic takového není. Mým cílem je, aby i lidé okolo mne, které potkávám každý den, měli stejnou možnost pečovat o naše společné životní prostředí.

Pojďme společně každodenní rutinou vylepšit svůj svět! Není na tom nic složitého.

Martin Zachar, prodavač na prodejně 

Jmenuji se Martin Zachar a co nevidět mi bude 21 let. Po základní škole jsem studoval na gymnázium v Blovicích, kde jsem v hodinách biologie začal získávat povědomí o ochraně planety a všech živočichů na ní žijících.

Celý svůj život jsem prožil v čistých a panenských Brdských lesích, takže ta strašná videa na facebooku a na youtube, jak v oceánu plavou plasty, jak mořské želvy mají v žaludku brčka igelitové pytlíky mi přišli strašně vzdálené a nepravděpodobné.

Vše se změnilo, když se Brdy otevřely široké veřejnosti. Jistě bylo to k něčemu dobré, ale také to přineslo mnoho špatného.

Na mých oblíbených místech, kam jsem chodil relaxovat a čerpat energii, se začaly povalovat pytlíky od svačin, plastové lahve, konzervy…

Najednou jsem si uvědomil, že ty videa  na sociálních sítích měly něco do sebe. Když se člověk ze střední Evropy, který většinou třídí odpad, chová ke své přírodě takhle u nás a myslí si, že les je nekonečné úložiště odpadu, co si asi musí myslet člověk z rozvojové země, když vidí oceán?

Proto, když mě oslovila moje teta Helena, jestli bych ji nechtěl pomáhat v nově vznikající prodejně ekodrogerie, neváhal jsem ani minutu.

Dnes společně vybíráme výrobky, které jsou ekologické, kvalitní a podporují trvale udržitelný životní styl.

Často slyším, že jediný člověk nic nezmění. Ale jeden odhodlaný, dokáže více než 10 nerozhodných.

Má to smysl. Pojďme uchovat tuto planetu i pro budoucí generace takovou, jakou ji známe my.